Lepo in sončno soboto, 20. aprila 2024, smo člani Gobarskega društva Ptuj izkoristili za udeležbo na tradicionalni, letos že 25. Smrčkijadi v sosednjem Čakovcu, kjer se je na povabilo tamkajšnjega Gobarskega društva »Smrčak« zbralo preko 500 gobarjev iz Hrvaške in Slovenije. Po jutranji prijavi in okrepčilu v sejemski dvorani MESAP-a v Nedelišču smo se odpravili na obronke tamkajšnjega hidro akumulacijskega jezera (ki je precej podobno ptujskemu) in navdušeno iskali spomladanske smrčke ali mavrahe (Morchella esculenta). Po treh urah gobarjenja v ozeleneli in oživljeni naravi pa smo se vrnili v veliko sejemsko dvorano, kjer so prizadevni organizatorji pripravili priložnostno gobarsko razstavo, z bogato ponudbo so se jim na stojnicah pridružili tudi nekateri domači pridelovalci, po svečani razglasitvi rezultatov in okrepčilu pa je potekalo še tradicionalno množično srečanje gobarjev iz dveh sosednjih držav z izmenjavo zanimivih gobarskih izkušenj in doživetij. Skratka bilo je nadvse prijetno in koristno. (–OM)

Fotografije: Olga Pelcl in Alenka Plohl Podgorelec