Lep sobotni dopoldan so obiskovalci ptujske tržnice tokrat lahko izkoristili za ogled gobarske razstave, ki so jo pripravili člani Gobarskega društva Ptuj. Kljub še skromni rasti zaradi neugodnih vremenskih razmer so ptujski gobarji iz okoliških gozdov uspeli nabrati skoraj 160 vzorcev.

Največ zanimanja so pritegnili gobani, bilo je malo mušnic. Na razstavi je bilo opaziti, da so začele  rasti jesenske gobe iz rodu koprenk, mraznic, žveplenjač, mlečnic … Videli smo različne grive, dede, golobice, lisičke, dežnike, prašnice, dobro so bile zastopane tudi lesne gobe.

Razstavljena je bila bogata gobarska literatura, nekaj obiskovalcev se je vpisalo v ptujsko gobarsko društvo, ljudje so veliko spraševali o gobah.

Prireditveni prostor kar kliče po dogodkih, kot je bila gobarska razstava, za katero upamo, da bo postala tradicionalna. Nadgraditi bi jo veljalo še s  kakšno gobjo kulinarično spremljavo, po kateri so spraševali mnogi obiskovalci.